10 золотих правил

1. Не марнуйте часу дитини.

У ранньому дитинстві малюк найкраще сприймає нове, накопичує знання.

2. Формуйте самоповагу.

Висока самооцінка додає сміливості, впевненості, вміння ризику­вати. Діти мають усвідомити, що успіх, майбутній добробут залежить від них самих. '

3. Навчіть дитину спілкуватися.

Єдність умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: щира любов до батьків, приязне ставлення до навколишніх, зовніш­ня привабливість (одяг, манери), можливість спостерігати соціальне спілкування (поведінка батьків, учителів), висока самооцінка, уміння підтримати розмову (достатній запас слів).

4. Пильнуйте, щоб дитина не стала «телеманом».

Сидіння перед телевізором гальмує в дітей розвиток лівої півкулі головного мозку. А нею визначається розвиток мовлення. Отже, з часом у дитини можуть виникнути ускладнення в спілкуванні.

5. Виховуйте відповідальність, порядність.

Слід не лише пояснювати, що добре, а що погано, а й закріплювати гарні звички, карати за негідні вчинки. За приклад має слугувати гідна поведінка батьків. .

6. Навчіть дитину шанувати сім'ю.

Добрі стосунки, любов і повага в сім'ї виховують краще за будь-які лекції.

7. Подбайте про хороше оточення.

Оточення впливає на моральні орієнтири, поведінку дітей. Тому уважно придивіться, з ким дружать ваші діти, поцікавтеся репутацією школи, до якої вони ходять.

8. Будьте вимогливими.

Діти з високою самооцінкою, почуттям особистої гідності, вмінням робити щось краще за інших виховуються, як правило, в сім'ях, де до них ставлять високі вимоги. Але не будьте тиранами.

9. Привчайте дитину до праці.

Певною мірою ви можете запрограмувати життєвий успіх своїх дітей. Не слід надмірно оберігати своїх синів і дочок від труднощів. Нехай вони зрозуміють, що шлях до успіху вимагає певних зусиль.

10. Не робіть за дитину те, що вона може зробити сама.

Нехай вона все перепробує, нехай вчиться на особистих помилках, звикає робити щось краще для інших. Якнайбільше спілкуйтеся з дітьми.

Кiлькiсть переглядiв: 787

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.