2017-11-10

День української писемності та мови

Солов’їну, барвінкову,

Колосисту - на віки –

Українську рідну мову

В дар мені дали батьки.

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 рокуУказом Президента № 1241/97«Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українськогосуспільства».

За православним календарем - це деньвшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця- письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українськамова.

Шкільною традицією стало відзначення 9 листопада Дня української писемності та мови задля того, щоб в учнів школи формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

Приємно було спостерігати під час заходів як у маленьких українців світяться очі гордістю та повагою до своєї української землі, до народних традицій, усної народної творчості, до поетичного та музичного мистецтва. День 9 листопада розпочався святковою лінійкою. З гордістю розповідали учні 11 класу про нашу солов’їну, барвінкову, українську рідну мову. На другому уроці в кожному класі пройшла 5хвилинка «Говоримо українською».

/Files/images/IMG_20171109_100247.jpg

Учні 4-А та 5-А класів змагалися у вимові скоромовок, розгадуванні загадок.А які мелодійні українські пісні!!!!

/Files/images/SAM_1237.JPG

/Files/images/SAM_1233.JPG

Старшокласники взяли участь у Сімнадцятому Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності. А з якою старанністю та уважністю вони писали!!!

/Files/images/SAM_1216.JPG

/Files/images/SAM_1218.JPG

Пишаймося ж собою, бо ми українці, і знаємо вірші українських поетів, співаємо пісні, відгадуємо загадки, сиплемо скоромовки, прислів′я та приказки.

Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».

Бажаємо вчитися старанно і завжди!!!

Бажаємо миру та спокою Україні!!!

Бажаємо процвітання нашій українській мові!!!

Кiлькiсть переглядiв: 589

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.