Засідання методичного об'єднання шкільних бібліотекарів

2018-11-22

21 листопада 2018 року на базі нашої школи №47 відбулося засідання методичного об’єднання шкільних бібліотекарів Корабельного району з теми «Бібліотерапія в шкільній бібліотеці: від теорії до практичної діяльності».

Сьогодні діти-читачі йдуть до бібліотеки не тільки за інформацією, а й за заспокоєнням і втіхою, за психокорекційною допомогою. Тому значимість бібліотерапевтичного ефекту художньої літератури в сучасних умовах різко зростає і стає надзвичайно актуальною.

Книга не лише містить корисну інформацію – вона сприяє підвищенню самооцінки дитини. Програма бібліотерапії, крім читання книг, може також складатися із самостійної письмової творчості дітей, ігрової діяльності, впливу різних видів мистецтва на розвиток особистості дитини. У залежності від цього бібліотерапія має цілий ряд напрямів та методів діяльності: казкотерапія, екотерапія, арт-терапія, ігротерапія.

Саме напрямок казкотерапії активно впроваджує у свою роботу завідуюча шкільною бібліотекою ЗОШ №47 Куценко Тетяна Миколаївна. За підтримки директора закладу Моторної Зінаїди Володимирівни у шкільній бібліотеці створено ляльковий театр. Тетяна Миколаївна разом із своїми вихованцями презентувала виставу «Як їжачок собі друга шукав» та казку «Ріпка» на сучасний лад. Ототожнюючи себе з героями казок, діти переживають нові пригоди та емоції, а найголовніше – творчість приносить їм чимало радості.

Підсумовуючи результати заходу, присутні дійшли висновку, що саме творчість якнайповніше формує в учнів потребу в книзі та читанні.

Бібліотекарі шкіл висловили подяку Тетяні Миколаївні та Зінаїді Володимирівні за гостинність та досвід.

Галерея "Методичне об'єднання шкільних бібліотекарів "Бібліотерапія в шкільній бібліотеці: від теорії до практичної діяльності""